Azja Południowo-Wschodnia

 

Dyskusjom nie było końca: Singapur, Hongkong czy Makau? Indonezja, Malezja czy Filipiny? No i stanęło na tym, że właściwie mierząc siły na zamiary, są chętni Seniorzy, by zahaczyć o wszystkie te miejsca za jednym zamachem. Mówisz – masz! W Singapurze zachwycaliśmy się Parkiem Orchidei i Japońskimi Ogrodami. Na Sumatrze spotkaliśmy w dżungli orangutany.

teraz_senior_sumatra_1_

Ulegliśmy mirażowi holenderskiej architektury w malezyjskiej Melakce i podziwialiśmy panoramę Kuala Lumpur z wieży telewizyjnej przewyższającej nawet słynne bliźniacze Petronas Towers.

teraz_senior_malezja_1_

Wyjazd byłby jednak – zarówno w oczach Seniorów jak i naszych – nieudany bez plażowania pod palmą, dlatego też popłynęliśmy na wyspę Siquijor, by porozkoszować się słońcem i turkusowym morzem.

teraz_senior_filipiny_5_

Po kilkudniowym odpoczynku czekały nas jeszcze trzy bodaj największe atrakcje Filipin: czekoladowe wzgórza i rezerwat wyraków na Boholu oraz starożytne tarasy uprawne w Banaue.

teraz_senior_filipiny_1_

Nie sposób powiedzieć, która była wspanialsza. I pomyśleć że Filipiny są raczej omijane przez turystów… Z wiejskiej głuszy północnych Filipin do  Hongkongu – to się nazywa szok cywilizacyjny! Wjazd kolejką na Wzgórze Wiktorii, by podziwiać panoramę miasta oraz rejs po zatoce Kowloońskiej były niezapomniane. Podobnie jak smak kaczki po kantońsku w tradycyjnej chińskiej jadłodajni. Na koniec trzeba nam było trochę zwolnić tempo i napić się porządnej kawy. Gdzie jak nie w pobliskim Makau, w którym czas płynie znacznie wolniej, i gdzie można jeszcze odnaleźć klimaty byłej koloni portugalskiej: w błękitnych kafelkach, architekturze domów, kościołów oraz smaku słodyczy… Ale ta prawdziwa Europa była dopiero przed nami. Jakieś z górą 10 tysięcy kilometrów! Ale tego rzędu wielkości nie robią (złego) wrażenia na naszych Seniorach. Bo chcieć to móc! 🙂

Odpowiedź do artykułu “Azja Południowo-Wschodnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *