Emerytura erotyczna – to stereotyp!

Emerytura erotyczna nie istnieje

Młodzi ludzie często twierdzą, że osoby po pięćdziesiątce nie powinny nawet myśleć o seksie, tylko okryć się pledem na fotelu bujanym i oglądać telewizję. Nic bardziej mylnego!
Polskie badania dowodzą, że nawet sześćdziesięciolatki nie zamierzają rezygnować ze pożycia seksualnego. 41 procent emerytów deklaruje, że regularnie uprawia seks, a 15 procent stwierdza, że prowadziłoby życie erotyczne, gdyby miało partnera. Dowiedziono także, że ludzie starsi są coraz bardziej otwarci na sprawy seksu. Ponad połowa kobiet powyżej 50 roku życia deklaruje, że nie ma granicy wieku, po której spada zainteresowanie tą sferą. Większość mężczyzn uważa, że w ich przypadku taką wirtualną barierą jest 62 rok życia.
teraz_senior_milosc_To najlepszy okres

Wielu starszych ludzi wyznaje, że w końcu ma dostatecznie dużo czasu na seks. Wcześniej trzeba było spłacać kredyt, utrzymać rodzinę, opiekować się dziećmi. W pracy też jest lżej, bo przez tyle lat człowiek się już przyzwyczaił. Emeryci mają jeszcze łatwiej – dysponują mnóstwem wolnego czasu.

Miłość i przywiązanie sprawiają, iż osoby starsze są bardziej tolerancyjne w stosunku do niedoskonałości w swoim wyglądzie. Akceptują swoje wady i nie przeszkadza im, że nie są ideałami. Do tego dochodzi wieloletnie doświadczenie w sprawach seksualnych, które również poprawia jakość relacji.

teraz_senior_pocalunek_Wciąż pokutują stereotypy

Jest wiele powodów, dla których niektórzy starsi ludzie nie prowadzą życia seksualnego. Wielu z nich uważa się za nieatrakcyjnych lub nasłuchało się w mediach, że w pewnym wieku już się tego nie robi. Nic bardziej mylnego! Człowiek przez całe życie potrafi cieszyć się udanym seksem, a ludzie starsi potrzebują bliskości tak samo jak nastolatki.
A co z osobami, które martwią się o swoje zdrowie? Czy aktywność seksualna może być zagrożeniem dla zdrowia? Sam stosunek, pod warunkiem, że w nieforsownych pozycjach, nie jest wielkim wysiłkiem dla serca. Można go porównać z dość szybkim spacerem. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Nawet dla zawałowców.
Poza tym, warto pamiętać, że dopiero w wieku 60 lat potrzeby seksualne kobiet i mężczyzn są wreszcie wyrównane!

Chcesz być zdrowy? Kochaj się!
Seks nie tylko jest przyjemny, ale też korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Osoby, które czują się niekochane i niechciane, są w gorszej kondycji fizycznej i psychicznej. I to niezależnie od wieku. Jednak w przypadku osób starszych w grę wchodzi jednak o wiele uwarunkowań zdrowotnych. Aktywność seksualna trzyma nas w dobrej formie. Badania dowiodły, że seks i orgazm wywołują w leczeniu bólu podobny efekt, jak dwie tabletki aspiryny. Uprawianie seksu może też złagodzić schorzenia reumatyczne. Doznania erotyczne mogą zmniejszać dolegliwości bólowe. Poza tym, spalamy wtedy prawie tyle kalorii ile przy aktywnej gimnastyce czy joggingu. Regularne współżycie wzmacnia mięśnie całego ciała, stajemy się bardziej elastyczni i odporni na zmęczenie.

teraz_senior_milosc_2_
Jak cieszyć się seksem do późnej starości?

Ważne jest dbanie o własne zdrowie i higienę. Regularne wizyty u lekarza i stała aktywność fizyczna z pewnością pomogą cieszyć się seksem przez długie lata. Specjaliści zwracają również uwagę na zaburzenia seksualne w okresie klimakterium u kobiet oraz andropauzy u mężczyzn. Warto wtedy bez oporów udać się do endokrynologa, który dobierze hormonalną terapię zastępczą.
Seksuolodzy podkreślają, że to właśnie współżycie z partnerem 1-2 razy na tydzień, pozwala łagodniej przejść przez trudny czas po menopauzie i pogodnie wkroczyć w starszy wiek. A więc kochajcie się, Seniorzy! I jeszcze jedna dobra wiadomość: przy żadnej innej czynności nie możecie spalać kalorii w tak przyjemny sposób…

 

(Na podstawie http://kobieta.wp.pl/kat,126594,page,2,title,Jak-wyglada-seks-na-emeryturze,wid,13071457,wiadomosc.html)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *