Marzenia Seniorów

Jako że nasza Fundacja chce spełniać marzenia Seniorów, chcieliśmy dowiedzieć się, jakie one są. W tym celu – jak wiecie – przeprowadziliśmy badanie z Seniorami. Co z niego wynika?

 

Zdrowie najważniejsze!

Okazuje się, że zarówno wśród Seniorów jak i młodszych osób najistotniejszą sprawą jest zdrowie – aż 73% badanych chce być zdrowymi, a 61% chce widzieć swoją rodzinę w dobrym zdrowiu. Aż co 3 osoba biorąca udział w badaniu chce schudnąć lub poprawić kondycję fizyczną, co także związane jest ze zdrowiem.

teraz_senior_badania_

Pozostałe marzenia są bardziej związane z dobrym samopoczuciem (co druga osoba chce być szczęśliwa) oraz aktualną sytuacją polityczną (36% chce świata bez wojen).

 

Aktywność fizyczna i umysłowa!

Analiza odpowiedzi Seniorów pokazuje, że prócz wyżej opisanych marzeń istotne są także następujące aktywności: wyjazd/urlop za granicą (43%), nauka języka obcego (35%, najczęściej wskazywany był język angielski), możliwość spaceru z inną osobą (30%) oraz wyjazd w polskie góry lub nad polskie morze (22%).

Powyższe aktywności są ściśle związane z działalnością naszej Fundacji. Kilka bowiem wspólnych wyjazdów już jest za nami, a wkrótce kolejny (program wyjazdu do Gruzji możecie przeczytać tu). Inne działania również towarzyszą nam w działalności na rzecz Seniorów. I będziemy w tym konsekwentni! 🙂

teraz_senior_badania_2_Badanie zostało zrealizowane za pomocą ankiety internetowej z Seniorami oraz młodszymi osobami na łącznej próbie N=125 osób.Celem badania było poznanie marzeń respondentów oraz porównanie marzeń Seniorów z grupą młodszych osób. Badanie zostało zrealizowane w dniach: 22.04-09.05.2014.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *