Noc Muzeów w Warszawie

W sobotę wieczór wraz z kilkoma Seniorami postanowiliśmy skorzystać z Warszawskiej Nocy Muzeów i odwiedzić, jak przed rokiem, kilka z nich. Zaczęliśmy od Muzeum Kolejnictwa, by przyjrzeć się z bliska parowozom, lokomotywom i wagonom. Wiele z nich można zwiedzić od wewnątrz. Do tego przygrywała orkiestra i można było odpocząć na leżakach na świeżym powietrzu.

IMAG1380Następnie udaliśmy się na spacer Krakowskim Przedmieściem, gdzie z Nocy Muzeów korzystało mnóstwo warszawiaków.

IMAG0918Widzieliśmy podświetloną fasadę Akademii Sztuk Pięknych.

IMAG0932Odwiedziliśmy dawno nie widziane Muzeum Etnograficzne, gdzie w jednej z sal można było posłuchać jak brzmią dudy, piszczałki czy inne instrumenty ludowe. Jeden z eksponatów pokazywał jak wygląda los człowieka na wsi w zależności od wieku biologicznego. Jak widać setka na karku jest w zasięgu każdego. 🙂

IMAG1390Jako, że mieliśmy jeszcze czas – jedni udali się do Muzeum Karykatury, inni do Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych, a jeszcze inni weszli do budynku PASTy, gdzie można było spotkać się z AK-owcami oraz wejść na taras widokowy. Noc była ciepła, a na górze bezwietrznie. Dochodziła już 1.00 w nocy i naprawdę czas było wracać do domów.

IMAG0943Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto w taki dzień wyjść wieczorem z domu. Dzięki Nocy Muzeów każdy Senior (bez względu na wysokość swojej emerytury:) ) może doświadczyć czegoś interesującego. Za rok znów ruszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *