„Seniorzy Nie Pękają” – program wyprawy do Gruzji

 

Po trudnych konsultacjach ze stroną gruzińską przedstawiamy Wam wstępny program naszej wyprawy do Gruzji. Jako, że plaża nad Morzem Czarnym nie jest piaszczysta zdecydowaliśmy, że będzie nieco więcej zwiedzania niż plażowania. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o podanie kontaktowego numeru telefonu w mailu i wysłanie go na adres: fundacja@terazsenior.pl.

 

Dzień 1   (31 sierpnia)

Przylot do Kutaisi w godzinach wieczornych. Kolacja; Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

teraz_senior_kutaisi

Dzień 2 (1 września)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do górskiego regionu Swanecji. Po drodze postój w Zugdidi i zwiedzanie pałacu Dadiani (XIX). Lunch;Przejazd do Górnej Swanecji. Nocleg w Mestii.

teraz_senior_mestia

Dzień 3 (2 września)

Śniadanie. Wizyta w Muzeum Historyczno-Etnograficznym. Zwiedzanie Mestii. Lunch. Zwiedzanie kościoła Laghami Saint George’s (XII w.) Zwiedzanie kościoła w wiosce Latali (X-XI w); Powrót do Kutaisi. Nocleg.

teraz_senior_mestia2

Dzień 4 (3 września)

Śniadanie. Zwiedzanie katedry Bagrati (X-XI w.)Zwiedzanie klasztoru w Gelati (XII w). Zwiedzanie ruin klasztoru Motsameta (VIII w). Lunch.Fakultatywne zwiedzanie jednej z najpiękniejszych jaskiń Europy – Jaskini Prometeusza. Przejazd do Tbilisi.Nocleg.

teraz_senior_bargati

Dzień 5 (4 września)

Śniadanie. Zwiedzanie katedry św. Trójcy, wizyta w kościele Metekhi (XIIIw), malowniczo polożonegona brzegu rzeki Mtkvari.Wjazd kolejką linową do Fortecy Narikala.Przejście Mostem Pokoju. Wizyta w dzielnicy łaźni Abanotubani. Fakultatywne skorzystanie ze źródeł siarkowych.Wizyta w typowiej piekarni gruzińskiej – tlone.Lunch.Spacer wzdłuż malowniczej uliczki Chardin Street. Wizyta w kościele Sioni i katedrze św. Nino oraz w Muzeum Narodowym. Przejście przez bazar staroci zwany tbiliskim Montmartrem oraz spacer główną aleją stolicy – Rustaveli. Wizyta w zlokalizowanym na wolnym powietrzu Muzeum Etnograficznym. Nocleg.

teraz_senior_tbilisi

Dzień 6 (5 września)

Śniadanie. Przejazd do słynnego z winnic region Kachetii. Zwiedzanie klasztoru w Bodbe, wzniesionego na miejscu pochówku św. Nino, patronki Gruzji.Wizyta w Velistsikhe. Degustacja win i lunch; Zwiedzanie Sighnaghi, miasta warownego z XVIII. Nocleg w Sighnaghi.

teraz_senior_kachetia

Dzień 7 (6 września)

Śniadanie. Zwiedzanie kaplicy kościelnej Ikalto (VI-XIIIw) oraz asyryjskiej Wielkiej Akademii. Zwiedzanie klasztoru Alaverdi, ufundowanego przez Asyryjczyków w VI w. Lunch.Wizyta w Tsindali, rezydencji ks. Chavchavadze, zawierającej imponującą kolekcję win. Spacer po przylegającym do pałacu ogrodzie angielskim. Czas wolny. Nocleg w Telavi.

teraz_senior_telavi

Dzień 8 (7 września)

Śniadanie. Powrót z drogą z Gombori. Przejazd do region Kartlii Wewnętrznej i zwiedzanie miasta-muzeum – Mtskheta, a w nim kościoła Jvari (VI-VII w) jednego z symboli Gruzji oraz Svetitskhoveli. Lunch. Przejazd doSamtskhe w regionie Javakheti. Po drodze wizyta w Muzeum Stalina w Gori. Przejazd do Bordjomi, znanego ze źródeł wód mineralnych.Wizyta w Parku Rozrywki. Nocleg w Bordjomi.          

teraz_senior_borjomiDzień 9 (8 września)

Śniadanie. Przejazd do Vardzia, zwiedzanie miasta wykutego w skale (XII w). Zwiedzanie zamku Rabati (XIII w). Nocleg w Akhaltsikhe.

teraz_senior_rabati

Dzień 10 (9 września)

Śniadanie. Przejazd do regionu Adżaria. Postój w Batumi i spacer bulwarem nadmorskim. Lunch. Przyjazd na plażę w Kobuleti. Nocleg.         

teraz_senior_kobuletiDzień 11-14 (10 -13 września)

Śniadanie. Lunch. Nocleg.

Dzień 15 (14 września)

Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Lunch. Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy w godzinach wieczornych.

16 odpowiedzi do artykułu “„Seniorzy Nie Pękają” – program wyprawy do Gruzji

 1. Grażyna Baron

  Witam Jestem zainteresowana wyjazdem do Gruzji, ale ważne są warunki oraz moja praca. Jestem zatrudniona na czas określony – obecnie do 31 sierpnia, może uda się dalej pracować w niepełnym wymiarze godzin od 1 września. Mój wyjazd będzie także uzależniony od zwolnienia i możliwości odpracowania.
  Grażyna Baron

 2. Teraz Senior Autor

  Pani Grażyno, widzę, że podała Pani swój nr telefonu. Postaramy się oddzwonić jak najszybciej.

 3. Barbara

  chciałam wysłać maila ale podaje mi że nieprawidłowy adres,więc podaję tutaj mój nr.telefonu 696452050 i proszę również o szczegóły
  Barbara Batog

 4. Krystyna Wojtasiewicz

  Jestem zainteresowana wyjazdem do Gruzji, ale interesuje mnie więcej szczegółów… podałam swój mail i zarejestrowałam sie na stronie fundacji…

 5. BARBARA

  Witam,jestem seniorem z Gdańska.Bardzo chciałabym wybrać się z Wami do Gruzji.Czy jest to możliwe? Proszę o więcej szczegółów

  1. Teraz Senior Autor

   Pani Barbaro, niestety lista uczestników jest już zamknięta. Ale być może w przyszłym roku zorganizujemy podobny wyjazd. Wtedy – zapraszamy!

 6. Wiktor

  Witam
  Jestem bardzo zainteresowany wyjazdami do cudownej Gruzji i Maroka.
  Proszę o podanie szczegółów. Kiedy można się zapisać?
  Pozdrawiam Wiktor

  1. Teraz Senior Autor

   Panie Wiktorze, dziękujemy za zainteresowanie! Więcej szczegółów podamy wczesną wiosną (marzec, kwiecień). Pozdrawiamy, Fundacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *