Relacja z wyprawy „Starsze Panie na Jukatanie”

Wszyscy kiedyś oglądali „Klub Sześciu Kontynentów”, potem „Pieprz i wanilię”, bo gdzież indziej można było posłuchać opowieści zza oceanów, zobaczyć jak wygląda dżungla, czy ukryte w niej starożytne ruiny. Jednak mało komu siedzącemu wtedy przed telewizorem się śniło, że za ileś tam lat komuna jednak upadnie – co więcej – że będąc na emeryturze otrzyma się szansę zobaczenia na własne oczy Meksyku.

teraz_senior_meksyk3

teraz_senior_meksyk14 teraz_senior_meksyk9

teraz_senior_meksyk20 teraz_senior_meksyk19teraz_senior_meksyk15SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Fundacja „Teraz Senior” zorganizowała wyjazd dla czterech nieustraszonych Seniorek i wzbogaciła program wyprawy o… Gwatemalę! Bo nieprawdą jest, że po siedemdziesiątce należy zajmować się wyłącznie swoim nadwątlonym zdrowiem. To też, ale warto mieć jeszcze marzenia. Fundacja raz jeszcze pomogła je zrealizować.

teraz_senior_meksyk4

teraz_senior_gwatemala8teraz_senior_meksyk1 teraz_senior_gwatemala11 teraz_senior_gwatemala3 SAMSUNG DIGITAL CAMERAteraz_senior_meksyk6teraz_senior_meksyk10 teraz_senior_gwatemala12

Podczas naszej ponad trzytygodniowej podróży poruszaliśmy się generalnie autobusami i minibusami, spaliśmy w hostelach i jedliśmy w tanich restauracjach, nierzadko na straganach, smakując przepyszną lokalną kuchnię. Ale czy nie tak się najlepiej poznaje nieznany kraj i jego mieszkańców?

teraz_senior_gwatemala1

teraz_senior_meksyk2 teraz_senior_gwatemala4teraz_senior_gwatemala10teraz_senior_meksyk25 teraz_senior_meksykteraz_senior_gwatemala5 teraz_senior_gwatemala13teraz_senior_gwatemala6 teraz_senior_meksyk21

Odwiedziliśmy magiczne miejsca związane z cywilizacjami Olmeków i Majów, posmakowaliśmy rozmaitych specjałów kulinarnych, zachwyciła nas kolonialna architektura miast. Urzekła nas szarmanckość mężczyzn oraz folklor Indian stanu Chiapas, a adrenalinę podniosła wysoka fala na jeziorach, dymiące wulkany i krokodyle na brzegach rzek. Prawdziwą karaibską atmosferę udało się nam poczuć w Gwatemali, nad Zatoką Honduraską. Odpoczywaliśmy zaś na najbielszych meksykańskich plażach nad Morzem Karaibskim.

teraz_senior_meksyk13 teraz_senior_gwatemala9teraz_senior_meksyk11 teraz_senior_meksyk24teraz_senior_meksyk7 teraz_senior_meksyk22teraz_senior_meksyk5 teraz_senior_gwatemala14 teraz_senior_meksyk23 teraz_senior_meksyk18 teraz_senior_meksyk17Zrealizowaliśmy naszą wyprawę punkt po punkcie dzięki determinacji, samokontroli i wspaniałej współpracy między uczestniczkami. Niejeden młodzik nie podołałby wyzwaniom jakim stawiły czoła one. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że to co otoczenie myśli o Seniorach ma się nijak to tego, jacy oni są w rzeczywistości.

Dziękujemy Wam, drogie Panie!

teraz_senior_meksyk8

A na koniec krótka relacja filmowa:

 

2 odpowiedzi do artykułu “Relacja z wyprawy „Starsze Panie na Jukatanie”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *