Śmiech to zdrowie!

Nie ma skuteczniejszej i korzystniejszej metody, aby być szczęśliwym i pozostać w dobrym zdrowiu. Dzieci śmieją się przeciętnie 400 razy w ciągu dnia, dorośli przeciętnie tylko 15, jeśli już w ogóle. U niektórych ludzi ma się wrażenie, że nigdy się nie śmieją.

teraz_senior_smiechŚmiech nie tylko uszczęśliwia, lecz także niesie zdrowie. Bez recepty i działań niepożądanych. Podczas śmiechu porusza się ok. 80 różnych mięśni, serce bije szybciej, krwiobieg zostaje pobudzony, a system immunologiczny wzmacnia się poprzez zwiększoną produkcję limfocytów. W mózgu uwalnianych jest szereg endorfin (zwanych hormonami szczęścia), a poziom kortyzonu (zwanego hormonem stresu) jednocześnie spada. Jedna minuta śmiechu ma takie samo działanie co 45 minut treningu relaksacyjnego!

teraz_senior_papiez
Trzeba wspomnieć, że śmiech też… wyszczupla. 15 minut intensywnego śmiechu zużywa aż 40 kcal! Warto? Zadbajmy więc o dobre towarzystwo i śmiejmy się do woli.

teraz_senior_smiech_afrykaŚmiejmy się zawsze, gdy tylko nadarza się najmniejsza okazja po temu. Postarajmy się – o ile to możliwe – traktować wszystko w sposób pozytywny. A jeśli naprawdę uważacie, że nie macie się z czego śmiać, to zapiszcie się na kurs jogi śmiechu.

(Źródło: R. Ballier, S. Wendel – „100 gwarancji na długowieczność”)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *