Warsztat Asertywnej Komunikacji dla Seniorów: 16-17.04.2016

Zapraszamy wszystkich Seniorów chcących nauczyć asertywności czyli umiejętności wyrażania swoich prawdziwych uczuć bez intencji urażenia innych osób do udziału w darmowych warsztatach. Ich celem będzie praktyczna nauka wieloaspektowości tego zagadnienia ze szczególnym naciskiem na wyćwiczenie asertywnego odmawiania oraz komunikację własnych potrzeb.

szkolenie_seniorzy_teraz_Senior

W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z kwestią asertywności jako umiejętności wyrażania opinii, krytyki, zdolności odmawiania w sposób nieuległy i nieraniący innych, łatwość komunikowania swoich potrzeb innym oraz przyjmowanie krytyki, ocen i pochwał). Uczestnicy będą mieli także możliwość praktycznego wykorzystania technik asertywnego odmawiania czy też otwartego komunikowania własnych potrzeb w kontakcie z innymi. Dodatkowo zastanowimy się w jakich sytuacjach bliskich uczestnikom warsztatów może zostać zastosowana asertywna komunikacja (np. polepszenie relacji z wnukami, czy z innymi poszczególnymi członkami rodziny, ochrona własnego „ja” przed nachalnym sprzedawcą, czy też zadbanie o swoje potrzeby np. w czasie wizyty u lekarza, w urzędach czy w środkach transportu miejskiego) i przećwiczymy asertywne zachowania w sytuacjach, z którymi najczęściej spotykają się członkowie grupy.

Po warsztatach uczestnicy otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w nich, a także materiały szkoleniowe, wykorzystywane w czasie ich trwania.

Warsztaty zaplanowane są na osiem godzin podzielonych na dwa dni. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych Seniorów (60+)!

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

TERMIN WARSZTATÓW: 16-17 KWIETNIA 2016

CZAS TRWANIA:  9.30-14.30 (w tym: przerwy na kawę i coś słodkiego oraz przerwa obiadowa)

LOKALIZACJA: Warszawa, Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Stawki 5/7

PROWADZĄCE:

Sonia Łoszewska – studentka 5 roku psychologii, realizująca specjalizację Wspieranie Rozwoju Osobowości

Natalia Tabędzka – studentka 4 roku psychologii, realizująca specjalizację Wspieranie Rozwoju Osobowości

UWAGA: Osoby zainteresowane warsztatami prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa na adres: fundacja@terazsenior.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

szkolenie_seniorzy2_teraz_Senior

4 odpowiedzi do artykułu “Warsztat Asertywnej Komunikacji dla Seniorów: 16-17.04.2016

  1. Krystyna

    Było super. Przemiłe i świetnie przygotowane prowadzące. Pełni humoru i ciepła uczestnicy. Bardzo dziękuję. Mam nadzieję że jeszcze się spotkamy
    Pozdrawiam
    Krystyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *